Dla początkujących Język angielski

Instrukcja korzystania z CMS

EDYCJA TREŚCI

Po zalogowaniu do panelu możliwe jest edytowanie treści każdej strony. Należy w tym celu wybrać jeden z działów znajdujących się w prawym menu, a następnie wprowadzić treść do odpowiednich pól.

Uzupełnienie sekcji „Metatagi” ma pewne znaczenie jeśli chodzi o optymalizację kodu strony pod pozycjonowanie, tak więc warto wypełnić również te pola przy czym pole „Tytuł” ma największe znaczenie dla pozycjonowania i powinno dobrze opisywać zawartość bieżącej strony. Wartość wpisana w to pole jest równocześnie tekstem jaki pojawia się na pasku tytułowym i kartach przeglądarki.

Pola sekcji „Zawartość” tyczą się odpowiednio:

  • „Tytuł” – żółtego nagłówka na górze każdej podstron (w tym przypadku jest to "Instrukcja korzystania z CMS")
  • „Treść” - pozostałej treści strony. Tekst wpisany w to pole ma z góry zdefiniowany pewien rozmiar i kolor, tak aby był automatycznie spójny z wyglądem witryny, możliwe jest jednak dodatkowe zmienianie go poprzez używanie ikon pogrubienia, pochylenia, podkreślenia czy przekreślenia.

Oprócz tego przygotowanych jest kilka stylów o nieco odmiennej wielkości czcionki oraz jej kolorze. Style te można wybierać z listy rozwijanej "Header", a wygląd poszczególnych pozycji jest następujący:

  • Styl tekstu po wybraniu opcji "H1"

  • Styl tekstu po wybraniu opcji "H2"

  • Styl tekstu po wybraniu opcji "H3"

  • Styl tekstu po wybraniu opcji "H4"

Na życzenie mogę dodać jakieś dodatkowe style dla tekstu. Generalnie całkowita dowolność w wyborze rozmiaru czcionki i koloru tekstu prowadzi do utraty czytelności strony ponieważ poszczególne kolory mają pewne znaczenia i łatwiej jest dzięki temu poruszać się po tak przygotowanej stronie.

DODAWANIE NOWYCH STRON

Chociaż ustalone założenia jak również zaplanowany układ strony nie uwzględniają pojawiania się dodatkowych podstron, to zdecydowałem się w razie czego dodać taką możliwość, aczkolwiek wymaga ona wykonania pewnych nieco skomplikowanych czynności. Korzystając z linku "Dodaj" umieszczonym w menu na samej górze możliwe jest wpisanie treści nowotworzonej storny podobnie jak to miało miejsce w poprzednio opisywanym przypadku. Po uzupełnieniu pól oraz kliknięciu na przycisk "Dodaj" prezentowany jest kod, który należy dodać na koniec pliku .htaccess (umieszczonym na serwerze w głównym katalogu). W razie chęci dodania jakiejś nowej strony zachęcam jednak do skontaktowania się ze mną- bart.trybula@gmail.com.

Design by Bartłomiej ‘Hx’ Trybuła 2010. All rights reserved.